Klub Dziecięcy Małe Gwiazdy w Suwałkach

0 EFS zestaw kolor jpg

Klub Dziecięcy Małe Gwiazdy w Suwałkach

Klub Dziecięcy został stworzony w ramach projektu pt. „Klub Dziecięcy Małe Gwiazdy w Suwałkach” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz jest wdrażany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Liderem i głównym Beneficjentem projektu jest firma W3A.PL Sp. z o.o., która swoją siedzibę ma w Poznaniu, natomiast Partnerem jest Fundacja Mała Gwiazda mieszcząca się w Suwałkach na terenie objętym wsparciem .

Celem głównym projektu jest wzrost aktywności zawodowej 15 kobiet w wieku 18-65 lat zamieszkujących Suwałki, wyłączonych z rynku pracy z powodu sprawowania opieki nad dziećmi do lat 3, poprzez utworzenie 15 miejsc opieki nad dziećmi w klubie malucha w okresie od 01.02.2018 do 28.02.2019.

W okresie realizacji projektu oferowane są nieodpłatne usługi opiekuńczo¬-wychowawcze oraz wyżywienie 15 dzieci w wieku 1-3 lat z terenu miasta Suwałki. Dodatkowo wszystkie dzieci będą objęte ubezpieczeniem. W ramach projektu został również w pełni zaadoptowany i wyposażony lokal (sala pobytu dziennego, łazienki, kuchnia i szatnia) oraz plac zabaw umożliwiający korzystanie i sprawowanie opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dzieci będą miały do dyspozycji zróżnicowane i odpowiednie do stopnia rozwoju materiały edukacyjne, pomoce dydaktyczne, zabawki i sprzęty niezbędne do prawidłowego funkcjonowania placówki. Rozkład dnia uwzględni różnorodne obszary edukacji i wychowania dziecka. Kuratelę nad opieką, wychowaniem, rozwojem zdolności emocjonalnych, poznawczych, werbalnych, oraz komunikacyjnych będą sprawować opiekunowie posiadający odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.

Godziny otwarcia klubu dziecięcego od 07.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku w dni robocze.


Ogólna wartość projektu: 424 822,50zł
Wartość dofinansowania: 339 858,00zł


Dane teleadresowe klubu dziecięcego i biura projektu:

Ul. Sportowa 8
16-400 Suwałki
Tel. 503-079-087
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.