Twoje Przedszkole w Mysłowie

felubelskie

Twoje Przedszkole w Mysłowie

Punkt Przedszkolny został stworzony w ramach projektu pt. „Twoje Przedszkole w Mysłowie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz jest wdrażany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Liderem i głównym Beneficjentem projektu jest firma W3A.PL Sp. z o.o., która swoją siedzibę ma w Poznaniu, natomiast Partnerem jest Gmina Wola Mysłowska.

Celem głównym projektu jest upowszechnienie i wzrost poziomu jakości edukacji przedszkolnej poprzez stworzenie i prowadzenie nowego ośrodka wychowania przedszkolnego (punktu przedszkolnego z 20 miejscami dla dzieci w wieku od 2,5 do 4 lat) od 01.07.2018 do 31.08.2019.

W okresie realizacji projektu oferowane są nieodpłatne usługi opiekuńczo¬-wychowawcze oraz wyżywienie 20 dzieci w wieku 2,5-4 lat z terenu gminy Wola Mysłowska. Dodatkowo wszystkie dzieci będą objęte ubezpieczeniem. W ramach projektu został również w pełni zaadoptowany i wyposażony lokal (sala pobytu dziennego, łazienki,) oraz plac zabaw umożliwiający korzystanie i sprawowanie opieki nad dziećmi w wieku od 2,5 do 4 lat zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dzieci będą miały do dyspozycji zróżnicowane i odpowiednie do stopnia rozwoju materiały edukacyjne, pomoce dydaktyczne, zabawki i sprzęty niezbędne do prawidłowego funkcjonowania placówki. Rozkład dnia uwzględni różnorodne obszary edukacji i wychowania dziecka. Kuratelę nad opieką, wychowaniem, rozwojem zdolności emocjonalnych, poznawczych, werbalnych, oraz komunikacyjnych będą sprawować opiekunowie posiadający odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.

Godziny otwarcia Punktu Przedszkolnego od 07.30 do 15.30 od poniedziałku do piątku w dni robocze.

Ogólna wartość projektu: 364 000,00 zł
Wartość dofinansowania: 309 400,00 zł

Dane teleadresowe punktu przedszkolnego i biura projektu:

Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Mysłowie
Mysłów 116 a
21-426 Wola Mysłowska

Tel. 608 027 751
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.